ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
چهارشنبه, 08 تیر 1401

پردیس توسعه صنایع پایین دستی نفت

طرح های کاربردی/ حل معضل:

ريفورمينگ كاتاليستي (Catalytic Reforming) فرآيند كاملاً شناخته شده­اي در صنعت پالايش نفت براي بهبود كيفيت اكتان بنزين، تهيه آروماتيك ها براي صنايع پتروشيمي و توليد هيدروژن (به‌عنوان محصول جانبي) براي مصارف صنعتي مي­باشد. اين فرآيند بدليل انعطاف پذيري زياد در توليد مواد با عدد اكتان مختلف نقش كليدي در عمليات پالايشگاهي ايفا مي­كند. كاتاليست اين فرآيند اكسيدهايي از فلزات گران قيمت پلاتين به‌عنوان فاز فعال بر روي يك پايه اكسيد غيرآلي نظير آلومينا بوده و فلزاتي نظير رنيم، قلع و ايريديم به منظور ايجاد خصوصيات مطلوب كاتاليست ريفورمينگ كه اساساً فعاليت، گزينش­پذيري، برگشت فعاليت و پايداري راندمان مي­باشد به اين كاتاليست افزوده شده­اند. در اين فرآيند نفتا و هيدروژن در مجاورت كاتاليست، واكنش نموده و منجر به افزايش ميزان آروماتيك­ها و ايزوپارافين­ها مي­شوند. خوراك معمول فرآيند ريفورمينگ را عموماً نفتاي سنگين و بنزين تشكيل مي­دهد كه شامل چهار گروه‌هيدروكربن يعني پارافين­ها، الفين­ها ، نفتين­ها و آروماتيك ها مي­باشد.

 

مگا پروژه:

سالانه مقادير قابل توجهي (بالغ بر 150 تن در سال) از كاتاليست هاي ريفورمينگ در پالايشگاه­هاي تهران، اراك، بندرعباس، شيراز، اصفهان و ... برای بالا بردن اکتان بنزین و در مجتمع­هاي پتروشيمي جهت تولید آروماتیک مورداستفاده قرار گرفته كه با طرح توسعه پالایشگاه ها و توسعه مراكز پتروشيمي بالغ بر 300 تن در سال خواهد رسيد.

 

بومی سازی:

بسته طراحی مفهومی این کاتالیست، در مقياس 400 كيلوگرم در روز تدوين شده است. در اين طراحي ظرفيت كاري 400 كيلوگرم در روز با احتساب 250 روز كاري در سال و 12 ساعت كار مفيد در روز در نظر گرفته شده است و شامل شرح فرآيند، تجهيزات مورد نياز طرح و مشخصات آن‌ها، شرايط جريان‌هاي موجود در طراحي ، نمودار جعبه‌اي فرآيند (BFD) مي‌باشد. این طرح در سال 1391 به عنوان فناور برتر انتخاب گردید. این طرح در سازمان هاي پژوهش هاي علمي وصنعتي ايران تحت عنوان " ساخت کاتاليست هايي دو فلزي رفورمينگ"به شماره 9105493 مورخ 23/12/91 ثبت اختراع گردیده است

 

جلوگیری از خروج ارز:

در حال حاضر خريد خارجي اين كاتاليست‌ها در پالایشگاه ها و  مجتمع های پتروشیمی ایران ميليون‌ها دلار هزينه ارزي در بردارد که تولید انبوه این کاتالیست هاگامی بزرگ در جهت نیل به خود کفایی خواهد بود.

 

تجاری سازی:

دانش فنی ساخت این کاتالیست به شرکت اکسير نوين فرآيند آسيا جهت توليد انبوه واگذار شده است.

 

توجیه اقتصادی:

امكان سنجي اقتصادي طرح جهت برآورد نيروي انساني و برآورد فاكتورهاي اقتصادي طرح انجام يافته و طرح کاملا اقتصادی می باشد

 

نظر کارفرما:

تولید انبوه این کاتالیست (10 تن) برای واحد آروماتیک سازی بندر امام انجام و  در راکتورهای آن بارگذاری شده و کارفرما رضایت دارد.

خبرنامه

خبرهای هفتگی ما را تنها با وارد كردن ايميل خود دريافت كنيد